Motto týždňa: „Nikdy necíť nenávisť k ľuďom, ktorí ti závidia. Závidia ti, pretože veria, že si lepší ako oni.“ (Paulo Coelho)

DOBROVOĽNÍCTVO V LIDWINA - DSS STRÁŽSKE

Hľadáte spôsob ako využiť svoj čas efektívnejšie? Chcete pomôcť iným ľuďom no neviete kde začať? Chcete nabrať životné skúsenosti?
Nech už sú Vaše dôvody akékoľvek, LIDWINA – DSS Strážske Vám ponúka možnosť pomôcť tým, ktorí to taktiež potrebujú – prijímateľom sociálnej služby umiestneným v našom zariadení.
Zabezpečíme Vám zaškolenie na vykonávanie činností s prijímateľmi a zároveň aj podporu počas vykonávania Vašej dobrovoľníckej služby.
Aký je cieľ dobrovoľníckej činnosti v našom zariadení?
Cieľom dobrovoľníckej činnosti je podporiť prijímateľov v ich snahe viesť plnohodnotný život, ktorý sa čo najviac podobá životu bežného človeka.
Ako môžete pomôcť?
Dobrovoľníci sú vyškolení a vedení k tomu aby:
  • obohatili život prijímateľov umiestnených v domove sociálnych služieb nadviazaním nových priateľstiev, kontaktom so svetom za bránami zariadenia, začlenením do miestnej komunity...
  • pomáhali prijímateľom v praktických voľnočasových aktivitách, napr. športové aktivity, návšteva kaviarne, návšteva kina...
Aké sú prínosy pre dobrovoľníka?
  • skvelý pocit z Vašej pomoci tým, ktorí to potrebujú,
  • úprimnú, nefalšovanú vďačnosť a priateľstvo našich klientov,
  • rozvoj vlastnej osobnosti,
  • nový pohľad na život,
  • získanie nových skúsenosti, poznatkov o živote prijímateľov sociálnej služby s mentálnym a telesným postihnutím...
Ak ste práve začali nad dobrovoľníctvom v našom zariadení uvažovať, veľmi radi Vám poskytneme viac informácií.
Kontaktovať nás môžete na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na t.č. 056/6894682