Motto týždňa: „Loď je najistejšia v prístave, no nie na to ju postavili.“ (Paulo Coelho)
AKTUALITY 2023

  "Návšteva knižnice"

Dňa 28.3.2023 sme navštívili Mestskú knižnicu v Strážskom, a to pri príležitosti marca - mesiaca knihy. P. Apjárová nás veľmi milo privítala a zároveň nám pútavo porozprávala o dôležitosti čítania kníh aj v tejto pretechnizovanej dobe. Prezreli sme priestory knižnice a najmä to množstvo kníh, ktoré tam je. Už sa tešíme na ďalšiu návštevu...  "Hádaj kto som"

Hru známu z televíznej obrazovky pod názvom "Hádaj kto som" sme si vyskúšali aj my, dňa 13.3.2023. V rámci nej sme si nacvičili najmä kladenie rôznych otázok, aby sme sa dopracovali k výsledku, teda uhádli, kto vlastne sme. Bolo to veľmi zaujímavé a najmä zábavné ...
  "Návšteva študentov SZŠ z Humenného"

Dňa 14.3.2023 sme v našom zariadení privítali študentov Strednej zdravotníckej školy z Humenného. Veľmi sme sa im potešili a zároveň sme ich na chvíľku vtiahli do nášho krásneho domova. Mohli sa oboznámiť nielen s priestormi nášho zariadenia, v ktorých bývame, ale aj s činnosťami, ktoré nás veľmi zaujímajú a vypĺňajú náš voľný čas. Nechýbala ani ukážka nášho tanečného talentu, a to prostredníctvom muzikálu "Na skle maľované". Srdečne im ďakujeme za návštevu a dúfame, že sa u nás cítili dobre. Zároveň sa tešíme na ďalšie stretnutie...


  "MDŽ  v  Lidwine ..."

Dňa 8.3.2023 majú sviatok všetky ženy, preto si naši chlapi prichystali pre tie naše žienky malé prekvapenie v podobe tanca. Všetky postupne vytancovali a aspoň na chvíľu ich takto rozveselili. Veď chvíľka pozornosti a lásky je oveľa viac ako množstvo materiálnych darov... Želáme všetko najlepšie všetkým ženám k ich krásnemu sviatku...  "Pamätaj a hádaj"

Činnosti na rozvíjanie pamäte sa zídu každému a v každom veku. Preto sme sa aj my veľmi potešili súťaži s názvom "Pamätaj a hádaj", ktorá sa uskutočnila dňa 27.2.2023,  kde sme si nielenže precvičili svoju pamäť, ale zároveň sa aj dobre zabavili.

  "Oslava jubilea"

Oslava jubilea je vždy niečím výnimočná, nikdy sa neopakuje. Aj oslava 30 jubilea našej Denisky bola tak trochu netradičná, a najmä bola pre ňu veľkým prekvapením, ktoré určite nečakala. Najprv ju všetci kamaráti vytancovali v rámci fašiangového programu a neskôr jej  spolu so zamestnancami zagratulovali a zaspievali. Samozrejme nechýbala ani narodeninová torta a chutné občerstvenie. Na tieto šťastné chvíle len tak skoro nezabudne. Ešte raz všetko najlepšie...


  "Fašiangy v zariadení"

A je tu koniec fašiangového obdobia, a tak sme sa s ním rozlúčili, dňa 20.2.2023 tak, ako sa patrí. Najprv krásnym kultúrnym programom, ktorý začali naše dievčatá pri páraní peria a nakoniec to spolu s chlapcami poriadne roztočili pri ľudovom tanci. Samozrejme, že nechýbala ani tradičná fašiangová diskotéka s maskami. A tak sme pomyselne na 40 dní pochovali "basu" a  s ňou aj zábavu, spev a tanec.  "Fašiangy v meste"

Aj napriek nepriaznivému počasiu sme sa dňa 17.2.2023 zúčastnili mestského podujatia "Pochovávanie basy", čo bolo takou pomyselnou bodkou za obdobím Fašiangov. Síce sme trochu zmokli, ale aj tak to stálo  zato. Skvelá nálada, stretnutie so známymi v meste, či ochutnávka zabíjačkových špecialít a fašiangových šišiek boli super... Sme veľmi radi, že sme mohli byť pri tom...  "Stretnutie komunity prijímateľov sociálnej služby"

Dňa 26.1.2023 sme sa opätovne stretli v jedálni zariadenia s vedením nášho zariadenia, aby sme sa porozprávali o všetkom čo nás trápi, čo nám chýba alebo čo je potrebné zmeniť. Dozvedeli sme sa, čo nové sa chystá tento rok, na čo sa môžeme tešiť.

  "Krúžky v CVČ"

Sme veľmi radi, že po dlhšom čase,  môžeme znovu navštevovať Centrum voľného času v Strážskom. Už nám chýbala naša p. vedúca Alica a jej skvelé tanečné choreografie v rámci tanečného krúžku. Vždy sa tam zabavíme a odreagujeme od každodenných problémov, či starostí. Je to pre nás skvelý relax. A samozrejme, že sa tešíme aj na počítačový krúžok, pretože svet počítačov a internetu nás veľmi baví...


  "Matematika hrou"

Matematika dá občas zabrať, zdá sa veľmi ťažká, a preto sa pri nej treba zahrať. Počítanie sa dá naučiť aj cez hru, cieľom je, aby sme nemali pocit, že sa musíme len učiť. Aj my sme to takto vyskúšali a predstavte si, že to funguje. Za pomoci rôznych kociek a iných útvarov sme si zopakovali tie podstatné veci z matematiky. Úžasne sme sa pri tom pobavili a zároveň sa aj niečo naučili...  "Hudba ako liek"

Hudba, ktorá je súčasťou liečenia už odpradávna, skrátka svojím rytmom, melódiou, farbou zvuku, vytvára rôzne nálady pôsobiace na naše emócie. Keď počúvame hudbu, je to podobné, akoby sme počúvali ľudskú reč. Aj v našom zariadení hudbu využívame najmä na relax alebo odbúravanie negatívnych emócií, či stresu. Hra na hudobné nástroje alebo spievanie obľúbených piesní blahodarne pôsobia na psychiku prijímateľov, dokáže ich upokojiť, navodiť pocit bezpečia, či vzbudiť príjemné emócie.